O gabinecie

Witam serdecznie na stronie poświęconej specjalistycznemu gabinetowi ginekologiczno-położniczemu dr Joanny Krygowskiej-Zielińskiej. Każda z Pań znajdzie tu szereg informacji dotyczących gabinetu oraz świadczonych w nim usług. Dodatkowo znajdą Panie tutaj również stale aktualizowane informacje dotyczące problemów zdrowotnych z zakresu położnictw i ginekologii

Dr n. med. J. Krygowska-Zielinska

Specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii, absolwentka wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od początku swojej drogi zawodowej związana jest z Kliniką Ginekologii Operacyjnej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu przy ul. Polnej gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Od 2011 roku posiada tytuł doktora nauk medycznych uzyskany na podstawie rozprawy doktorskiej pt. "Badania nad występowaniem przeciwciał onkoneuronalnych i antyneuronalnych u chorych z nowotworami jajnika"

Odbyła liczne kursy i szkolenia doskonaląc swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe m. in. z zakresu ultrasonografii zarówno w położnictwie jak i ginekologii, technik operacyjnych (histeroskopii i laparoskopii), endokrynologii ginekologicznej i innych.

Aktywnie uczestniczy w konferencjach poświęconych najnowszym doniesieniom z zakresu ginekologii i położnictwa.

Główne zainteresowania naukowe, kliniczne i praktyczne skupiają się wokół diagnostyki i wczesnego wykrywania nowotworów narządów płciowych ze szczególnym uwzględnieniem guzów jajnika oraz chirurgii laparoskopowej i małoinwazyjnej, jak również endokrynologii ginekologicznej.

Monika Przybył

Dyplomowana położna. Absolwentka kierunku Położnictwa na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doświadczenie zdobywa pracując w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu. Ukończyła kurs z pielęgniarstwa środowiskowego. Położna nie tylko z zawodu ale także z zamiłowania. Swoje zainteresowania rozwija głównie w kierunku naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego, porodów domowych oraz nauki techniki chustonoszenia.

Czas wolny poświęca na wędrówki po Bieszczadach, ukochane zwierzęta oraz relaks przy ciekawej muzyce.

Patrycja Jóźwiak

Od 2016 roku dyplomowana położna. Doświadczenie zdobywa pracując w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu w oddziale neonatologii. Swoją przyszłość chciałaby związać właśnie z tą specjalizacją.

Aktywnie uczestniczy w konferencjach poświęconych tematyce położniczej i neonatologicznej m. in. z NLS (Newborn Life Support).

Wolny czas poświęca dobrej książce oraz aktywności fizycznej.

Aleksandra Kłos

W 2013 roku uzyskała prawo do wykonywania zawodu położnej. We wrześniu 2015 kontynuując rodzinną tradycję ukończyła dzienne studia uzyskując tytuł magistra.

Od listopada ubiegłego roku pracuje na oddziale neonatologicznym GPSK w Poznaniu – początkowo jako położna do spraw laktacji, obecnie zaś zajmuje się najciężej chorymi pacjentami na intensywnej terapii noworodka.

Aktualnie jest w trakcie specjalizacji neonatologicznej. Wolne chwile poświęca podróżom i relaksie przy dobrej lekturze.

WSPÓŁPRACA - mgr. psychologii Joanna Wojciechowska

W 2008 roku ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W latach 2010-2014 w czteroletnim szkoleniu Terapii Poznawczo – Behawioralnej Osób Dorosłych  zorganizowanym przez Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie przy współpracy Oxford Cognitive Therapy Centre z siedzibą w Wielkiej Brytanii.
W 2013 roku brała udział w szkoleniu z podstaw Terapii Schematu.

Ukończyła szkolenia m.in. z zakresu mediacji i negocjacji, interwencji kryzysowej, pracy z rodzinami z problemem uzależnień.
Specjalizuje się w terapii indywidualnej i grupowej osób dorosłych. Pracuje z osobami będącymi w kryzysie, przeżywającymi żałobę, doświadczającymi trudności w samodzielnym podejmowaniu decyzji, z osobami doświadczającymi przemocy. Wspiera  pary oczekujące dziecka i borykające się w tym okresie z problemami emocjonalnymi, problemami w relacjach oraz pary, które dziecko straciły. Wspomaga rodziców w rozwijaniu umiejętności wychowawczych. Pracuje z grupami rozwoju osobistego.

Aktualnie pracuje w Ośrodku Terapii Poznawczo-Behawioralnej (http://otpb.pl/mgr-joanna-wybieralska/).